Zobacz jak nauczyciele bawią się i uczą na warsztatach
Jak ruchem ROZŁADOWYWAĆ NAPIĘCIA EMOCJONALNE u dzieci?
PRAKTYCZNA inteligencja emocjonalna z tańcem wyhasańcem MójHUMOREK
Miałam chłopca który potrzebował bardzo dużego „wyżycia się”. Dużo mocnego ruchu. MójHumorek stał się jego ulubioną piosenką. On po tej piosence wyciszał się, uspokajał i normalnie współpracował z dziećmi.
Jak zmotywować dzieci do SAMODZIELNEGO UBIERANIA SIĘ?
Hiphopowy taniec MRÓWECZKI.
Hiphopowa mróweczka, szczególnie u maluszków, wzbudza wielką radość. Pomaga dzieciom nabrać chęci do ubierania się, bo na ogół nie bardzo chciały. Mówiły, że mama je ubiera i oczekiwały, że Pani je ubierze. A teraz nie ma żadnego problemu. Ten taniec jest bardzo motywacyjny.
Jak wywołać u dzieci ENTUZJAZM DO WSPÓŁPRACY?
Taniec CZTERECH KRASNOLUDKÓW.
Teraz dzieci nauczyły się, że zadanie wykonane jest wtedy, gdy każde dziecko wykonało jakiś element zadania. Żadne dziecko z zespołów nie zostaje z boku. Dzieci są motywowane przez pozostałych uczestników grupy „Spróbuj, przecież potrafisz”, „Pomóż nam, bo bez ciebie to zadanie nie będzie dobrze wykonane”.
Jak zmobilizować dzieci do BŁYSKAWICZNEGO SPRZĄTANIA?
Taniec z FifiKULTURYSTĄ czyli nauczyciel tańczy, a dzieci sprzątają.
Dzieci bardzo szybko nauczyły się śpiewać tę piosenkę i kiedy jest czas sprzątania nawet nie ma potrzeby mówienia „Uwaga sprzątamy salę”, tylko włączam piosenkę i sala jest w mig posprzątana.
Jak sprawić, żeby dzieci prosiły o możliwość SEGREGACJI ŚMIECI?
Taniec segregowaniec z EkoPINGWINKIEM, czyli ekologia w praktyce.
Dzieci poprzez kolorowanie EkoPingwinka bardzo utrwaliły sobie kolory pojemników na odpady i od razu zobaczyły co z tego odpadu można zrobić. Bardzo szybko się tego nauczyły. To sprawia im tak wiele radości, że same proszą o tę piosenkę.
Jak WYCISZYĆ dzieci i zachęcić do INICJATYWNOŚCI?
Taniec z KANGUREM ekspertem od produkowania radości.
Taniec „Góra kangura” stosujemy na to, żeby dzieci się wyskakały, „wyszalały” i zużyły swoją energię. To jest jedna z najważniejszych rzeczy. Jak zrobimy to przed zajęciami to dzieci są fizycznie trochę „wypompowane”, natomiast jest im wtedy łatwiej usiedzieć na zajęciach.